X
 13.09.2015 Технологија

Како да додадете музика во позадина на телефонот?


Новите системи за играње како „Плеј стејшн 4“ имаат интересна карактеристика која овозможува посебно искуство. Секогаш кога се наоѓате на главното мени или на почетниот екран започнува да свири амбиентална музика во позадина.

Зарем не би било убаво истото искуство да го имаат уредите на „Андроид“? Се чини дека ова е реалност со само една апликација. Понатамошните упатства пронајдете ги во видеото.Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Технологија