X
 29.08.2015 Технологија

Кои песни имаат над милијарда прегледи на "YouTube"?


Се сеќавате кога „Gangnam style“ стана првата песна која имаше милијарда прегледи? Сега ситуацијата е поинаква. Песната „Bailando“ од Енрике Иглезијас е дури шесто видео кое има повеќе од една милијарда прегледи на „YouTube“.

На видеото му беа потребни нешто повеќе од една година и четири месеци за да ги добие овие прегледи. Покрај „Gangnam style“ и „Bailando“, на листата од видеа кои имале повеќе од една милијарда прегледи се наоѓаат и „Baby“ на Џастин Бибер и Лудакрис, „Blank space“ на Тејлор Свифт, „Dark horse“ на Кејти Пери и „Roar“, исто така на Кејти Пери.

Наскоро милијарда прегледи би можела да добие и „Shake it off“ на Тејлор Свифт.Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Технологија