X
 18.09.2015 Живот

Затворената унгарско-српска граница снимена со дронОткако Унгарија ја затвори својата граница за бегалците, тие се упатија кон границата со Хрватска и започнаа да влегуваат во таа земја.

Во следното видео гледаме снимка од затворената граница меѓу Србија и Унгарија направена со беспилотно летало.


Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот