X
 19.09.2015 Уметност

Селфи-трендот се шири и на венчавките

 
Фотографката Лиса Латс од Талин и нејзиниот сопруг решиле да направат нешто необично за својата венчавка на 28 август годинава.

Парот води мала фотографска и видеографска компанија. Тие се договориле Лиса да ги прави сите свадбени фотографии. Како би успеала во тоа? Секако, со селфиња. Резултатот е поинтересен отколку што мислите.

ГАЛЕРИЈА


Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Уметност