X
 12.01.2019 Забава

Уметник претвора познати слики во селфи

Дито Вон Тиз ги претвори класичните слики во селфи за да можат да се вклопат во дигиталниот екосистем на социјалните мрежи. Својата серија ја нарече „Класикул“.

ГАЛЕРИЈА
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Забава