X
 27.09.2015 Наука

Искачувањето на МесечинатаДен Маркер-Мур е фотограф и видеограф кој живее во Лос Анџелес. Неговиот последен фотографски проект е направен во неговиот град.

Се работи за комбинација од фотографии од Месечината која се искачува над градот. Биле направени вкупно 11 фотографии во период од 27 минути и 59 секунди.

Сето тоа може да се види и во видео.


Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Наука