X
 28.09.2015 Образование

Се` што сакавте да знаете за американскиот образовен систем

Ова е сè што учат студентите (или не учат) секоја година во американските училишта. Комедијантот Џон Оливер ни го претставува американскиот образовен систем без цензура.

Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Образование