X
 07.10.2015 Култура

Одлични психолошки трилери кои вреди да ги погледнете

Опишани како приказна во која се нагласува психологијата на нејзините ликови и нивните нестабилни емоционални состојби, следните филмови се критериуми за тоа што е еден успешен психолошки трилер.

 

трилер


Наместо да прикажуваат многу насилство, нивната главна цел е да си поиграат со вашиот ум. Како што големиот Дејвид Линч еднаш рече: „Обожавам филмови кои оставаат простор за сонување и се отворени за различни интерпретрации. Тоа е една убава работа“.

 

Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура