X
 16.12.2020 Култура

Од „Дамски гамбит“ до „Нормални луѓе“: Ова се најдобрите ТВ-серии за 2020 година

По годината во која светот сакаше да избега од реалноста, Ед Каминг од „Индепендент“ ги издвојува најдобрите серии - од драми и документарци до трилери и комедии.

„Слом“„Мали огнови насекаде“„Неортодоксна“„Последниот танц“„Дамски гамбит“„Нормални луѓе“„Мандалоријан“„Индустрија“„Дејв“„Можам да те уништам“


Извор: Independent.co.uk
Фото: Screenshot/YouTube
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура