X
 10.10.2015 Живот

Прекрасни есенски пејзажи

Јанек Седлар е млад фотограф од Шешка чијашто специјалност е фотографирање на пејзажи со нереален елемент. Тој стана „сериозен“ фотограф во 2011 година, и поголемиот дел од неговите фотографии се направени во Моравија.

 

есен


„Инспирацијата ја пронаоѓам во секојдневниот живот, особено природата, моите чувства и моите мисли“, вели тој. „Да се биде во близина на шумата и ливадите е враќање во детството, тоа ми дава животна енергија и се обидувам да ги споделам овие моменти со камерата. Целиот тој процес е еден вид на медитација“, додава тој.

 

Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот