X
 04.11.2015 Култура

Норвешка: Некогаш и денес

„Tilbakeblikk“ е името на заеднички проект помеѓу „Norwegian Forest and Landscape Institute“ и „Norsk Folkemuseum“.

 

норвешка


Зборот „Tilbakeblikk“ на норвешки значи ретроспектива, опишувајќи го користењето на фотографии направени на истите места меѓутоа после долг период на време, со цел да се илустрираат пејзажните промени во Норвешка.

Фотографиите во продолжение ја прикажуваат таа разлика - линк до галеријата
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура