X
 11.10.2015 Култура

Вовед во различните дијалекти на шпанскиот јазик

Многу луѓе во светот зборуваат шпански јазик, но тие го зборуваат на сосема различен начин.

Така, Доминиканците воопшто не звучат како Аргентинците, на пример. Во меѓувреме, Чилеанците звучат како да зборуваат сосема друг јазик.

За среќа, сè е одлично објаснето во видеото.

Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура