X
 20.10.2015 Уметност

Канали на YouTube кои заслужуваат да ги посетите

Доколку барате веб страна која ќе ви помогне во учењето на хемија, физика или наука, тогаш дефинитивно треба да ги посетите овие канали на Youtube кои ви нудат доста интересни видеа и лекции токму на ова поле.

 

канал

 

Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Уметност