X
 22.10.2015 Образование

Една година Студентски пленум! #ПоздравПленумциДенеска се одбележува една година од формирањето на Студентскиот пленум. Лани на овој датум пред една година беше првата студентска средба на која стотина студенти јасно и гласно кажаа „НЕ“ на најавениот Закон за високо образование.... Најавуваат нови акции за подобрување на студентскиот стандард и условите во студентските домови кои велат се се само не пристојно место за живеење на идните академски граѓани.

Помина точно една година од одржувањето на првиот студентски пленум, година во која срцето на студентското тело почна да...

Posted by Студентски Пленум on Thursday, 22 October 2015

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Образование