X
 31.10.2015 Образование

Како изгледа свеченото доделување на дипломи во Северна Кореја?

Ким Чаек Универзитетот за технологија во Северна Кореја за прв пат организира церемонија за дипломираните онлајн студенти.  Обично насекаде низ светот церемонијата на која се доделуваат дипломите е среќен чин, меѓутоа во оваа земја гостите изгледаат како да се на погреб.

 

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Образование