X
 01.11.2015 Технологија

Во јапонскиот хотел воден само од роботи


Светот има хотел кој го водат само роботи. Тој, очекувано, се наоѓа  во Јапонија. Хотелот „Henn na“ е тема на епизода од „Motherboard“.

Бен Фергусон нè води на прошетка низ хотелот без да разговара со ниту едно човечко суштество.
Подготвил: Драгана Петрушевска
Тагови:

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Технологија