X
 05.11.2015 Култура

Најпогодни земји за иселувањеИнститутот „Легатум“ го објави годишниот индекс на просперитет, што во суштина треба да ги покаже најпросперитетните земји во последната година. Во повеќе категории, убедливо најпросперитетни земји се скандинавските.

На врвот на генералната листа се најде Норвешка, веќе осма година по ред. Кои се останатите земји на врвот на листата?

ГАЛЕРИЈА

Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура