X
 09.11.2015 Образование

Алтернативно предавање: "Слобода на медиуми - право или привилегија"


Студентскиот пленум при Правниот факултет во Скопје планира организирање повеќе алтернативни предавања во оваа нова академска година. Првото ќе биде одржано веќе наредната недела, на Правниот факултет „Јустинијан I“.

Истото ќе биде одржано од новинарот Томислав Кежаровски, кој ќе зборува на тема „Слобода на медиуми - право или привилегија“.

Предавањето е закажано за 10-ти ноември во 12:00 часот во амфитеатар 1 на факултетот.

Официјалниот настан на „Фејсбук“.

Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Образование