X
 12.11.2015 Технологија

Најдобрите мобилни телефони кои моментално се наоѓаат на пазарот

Божиќните и новогодишните празници се позади аголот што значи дека производителите на телефони во продажба ги пуштаат своите најдобри и најскапи уреди.

 

уред


Секој ден се` повеќе и повеќе телефони се појавуваат на пазарот, а вечната борба меѓу Apple и Samsung е најжестока како никогаш досега. Ова се најдобрите паметни телефони кои во моментот се наоѓаат на пазарот.

 


10. Moto X Pure


 

9. HTC One A9
8. Samsung Galaxy S6
7. Samsung Galaxy Note 5
6. Samsung Galaxy S6 Edge
5. Samsung Galaxy S6 Edge+


 

4. Nexus 5X
3. Nexus 6P


 

2. iPhone 6S Plus
1. iPhone 6S

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Технологија