X
 13.11.2015 Технологија

Ако не сте успешни во оваа игра, тогаш имате проблем

Играта која е достапна на страната Justpark.com ги тестира вашите рефлекси и одредува колку сте стари. Кога ќе го завршите овој мини тест, резултатот ќе ви покаже со колкава брзина сте реагирале и колку години имате врз основа на вашите реакции.

 

игра


Се` што треба да направите е да кликнете на копчето на тастатурата кога ќе го видете знакот Stop. Според истражувањата, луѓето кои претходната ноќ спиеле подолго од 8 часа имале најбрза реакција.

 

игра

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Технологија