X
 17.11.2015 Наука

Гифови за најголемите научни фанатици


Во 1987 година, Стив Вилхајт му дал на светот формат на слика кој засекогаш ќе го промени интернетот - „гифот“. Сега може да гледаме интересни научни експерименти преку гифовите. Некои невообичаени пронајдете во галеријата.

ГАЛЕРИЈА


Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Наука