X
 19.11.2015 Образование

Едноставен начин на кој јапонските ученици учат да множат

Децата во Јапонија учат како да множат многу различно од децата на Западот. Без стресот да ја запомнат таблицата за множење, овој метод од децата бара да ги избројат линиите и точките. 

 

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Образование