X
 23.11.2015 Култура

Брилијантни раскази кои може да ги прочитате за време на ручек


Можеби сметате дека немате доволно време за читање, но Бил Гејтс и Ворен Бафет не би се согласиле со вас. Овие двајца милијардери трошат најголем дел од времето читајќи и тоа го препорачуваат секому. А, за некои приказни навистина секој може да најде време во денот.

Mic“ состави листа од 14 брилијантни книжевни дела кои може да се прочитаат за време на ручек. Насловите се во галеријата.

ГАЛЕРИЈА

Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура