X
 05.12.2015 Живот

Уникатни начини на кои луѓето дале отказ

Секојдневно, многумина сонуваат како даваат отказ и започнуваат да ја работат својата работа од соништата. За голем дел од нив, ова останува само сон. Но, засега, вреди да се погледнат хероите кои успеале во оваа цел, и тоа на уникатен начин.


Човекот кој дал отказ во шоу на Стив ХарвиОтказ од работниците во „Chipotle“ во ПенсилванијаЧарло Грин ја напуштила својата работа за да се фокусира на легализацијата на марихуаната со пцовка на ТВМарина Шифрин дала отказ танцувајќи во канцеларијата, тврдејќи дека нејзиниот претпоставен се грижи повеќе за прегледите отколку содржинатаНовинарката Лиз Вал дала отказ на ТВ во живо, тврдејќи дека не може да биде дел од медиум финансиран од руската владаЏои дал отказ од хотелот во кој работел со бенд за маршевиЏон Мајкл Турнер дал отказ од работата како војник и ги опишал своите искуства во Ирак.Човек се облекол како банана и дал отказ во компанијатаГвен Дин дала отказ за време на рекламаПо 20 години работа, Стив Слејтер извадил пиво во авионот наместо да ги пушти патницитеЏонатан Шварц, поранешен извршен директор на „Sun microsystems“, го најавил отказот со хаику на „Твитер“.Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот