X
 26.02.2015 Култура

Архитектура совршена за паузите на работа


Изолацијата од природата и свежиот воздух со која се соочуваат многумина поради работата може да не' направи депресивни.

„Залевски архитектура“, полска архитектонска фирма, создала досетлив концепт кој би ги решил овие проблеми.

Се работи за висечки надворешен премин кој ги поврзува канцелариите и им овозможува на вработените да излезат на пауза на зелена површина и на свеж воздух.

Генијално!
Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура