X
 15.03.2016 Наука

Дали секоја радијација е опасна?

Кога ќе го слушнеме зборот „радијација“, веднаш замислуваме експлозии и страшни мутации. Но, тоа не е целата приказна која ни се служи.

Мет Антикол ги опишува различните видови радијација во своето видео за ТЕД.

Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Наука