X
 10.06.2016 Живот

Фотографии кои ја доловуваат најубавата трансформација на бремената жена

Бременоста е една од најубавите работи што може да ѝ се случи на жената. Таа претставува патување во кое се создава едно малечко суштество во светот и никој од нас не би постоеле доколку не постоеше бременоста. Серијата фотографии ја посветуваме на сите прекрасни мајки во светот.

 

мајка

 

Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот