X
 15.12.2015 Култура

TIME ги одбра најдобрите 100 фотографии за 2015


Годината речиси си замина, а месецов го поминуваме потсетувајќи се на неа и подготвувајќи се за следната. Списанието „TIME“ нè потсетува на изминатите 12 месеци преку најдоброто од фотографијата. Во галеријата погледнете ги најдобрите 100 фотографии според нив.

ГАЛЕРИЈА

Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура