X
 15.05.2020 Образование

Учиме со Биби и Боби: Да работиме со податоци

Соберање податоци, нивно претставување на различни начини и анализа третоодделенците може да научат со вежбата на Магдалена Петреска, едукатор во „Бибиверзум“.

Преземете ја на Деца.мк.

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Образование