X
 15.10.2018 Технологија

„Фејсбук“ подготвува нова опција што ќе нѐ извлече од проблемите

Дали некогаш ви се случило да испаничите бидејќи сте испратиле порака што не требало да ја испратите или, пак, сте ѝ испратиле порака на погрешна личност?

Се чини дека „Фејсбук“ сака да ви помогне и да ви го олесни животот.

Социјалната мрежа започна да ја тестира најновата опција што ќе ви даде мал временски период пред испратената порака да стигне до личноста на која сте ѝ ја испратиле.

Според неофицијални информации, наскоро, со подолго притискање на пораката, ќе можеме да го спречиме нејзиното испраќање - но ќе постои граница во врска со тоа колку пораки можете да повлечете.

Фејсбук“ моментално ја тестира оваа функција со мал број корисници и сѐ уште не е познато дали и кога ќе биде достапна за сите.
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Технологија