X
 21.01.2016 Култура

Што гледаат актерите додека се на сцената?


Фотографот Клаус Фрам ни открива каков е животот на еден актер - барем еден дел од него. Фрам патувал во повеќе градови низ Германија и ги фотографирал театарските сцени од перспектива на актерите. Резултатот е фасцинантен.

ГАЛЕРИЈА


Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура