X
 01.02.2016 Живот

Малдивите во најубаво светло


Овој архипелаг во Индискиот океан можеби ќе биде поплавен во следните 50 години. Да уживаме во него додека го имаме.

Убавото тиркизно море, чисто белиот песок и куќите со сламени покриви среде шумите од палми се најголемите причини зошто луѓето ги сакаат Малдивите. Ново видео направено со дронови го прикажуваат архипелагот во најубаво светло.Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот