X
 11.11.2016 Култура

Најбезбедните дестинации доколку сакате да ја напуштите земјата

Денес, голем број млади луѓе се одлучуваат среќата да ја побараат надвор од нашата земја без разлика дали нивната причина е економската состојба, потрага по подобри услови за живот и слично.  Доколку барате земји кои се безбедни за живот, во продолжение ви нудиме неколку од нив.

 

дестинации

 

Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура