X
 01.02.2016 Образование

Училишен вратар им ја разубавува зимата на учениците
Семен Букарин е вратар во училиште во Русија кој со помош на своите алатки (метла и лопата) создава уметнички дела секој ден. Неговото платно е снежното училишно игралиште, а делата се прекрасни.

ГАЛЕРИЈА


Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Образование