X
 03.02.2016 Живот

Чудата од интернационалниот саем за играчки во Нирнберг

Од 1949 година во Нирнберг се одржува најголемиот саем за играчки кој нуди увид во најновите уреди кои ќе ги користат децата во текот на следната година. Саемот се отвори кон крајот на јануари, а се очекува да трае до почетокот на февруари. Еве што е најново и најголем тренд за 2016 година.

 

 саем

 

Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот