X
 05.02.2016 Култура

Како изгледа приватниот остров на Леонардо ди Каприо?

Пред десет години, Леонардо ди Каприо лупил остров во Белизе со план да го претвори во првото еколошко одморалиште кое ќе ги чува водите и шумите. Островот е наречен Блакадор Кеј.


Леонардо го открил островот додека одморал во одморалиште во близина во 2004 година. Рибарите го користеле островот за време на работата и истиот се очекувал да потоне од ерозија. Леонардо сакал да го спаси островот.

Неговото одморалиште треба да биде завршено во 2018 година, но изградбата не напредува бргу...Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура