X
 05.02.2016 Култура

Како изгледаат традиционалните венчаници низ целиот свет?

Невестите од секој континент знаат дека свадбата воглавно се врти околу венчаницата. Во голем број земји, венчаницата е манифестација на наследството на семејствата. Бојата, формата и деталите се дизајнирани со цел да се зачуваат нивните обичаи и религиозни верувања.

 

пари


Погледнете некои од венчаниците кои ги носат невестите низ светот.

 

ГАЛЕРИЈА
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура