X
 03.10.2015 Култура

Италијански специјалитети кои мора да ги пробате

Се знае дека Италијаницте нудат една од најдобрите кујни во светот, особено за обожавателите на тестенини и тесто бидејќи пицата и лазањите се едни од главните јадења на овие прекрасни луѓе. Во продолжение ви нудиме италијански специјалитети кои дефинитивно треба да ги пробате.

 

лазања

 

Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура