X
 12.02.2016 Култура

Што содржат торбите на бремените жени пред нивното породување?

Пред да одат на болница за да се породат, сите бремени жени насекаде низ светот, ја прават истата работа - ги пакуваат најнеопходните работи и се подготвуваат за најважниот момент од нивните животи. Неколку жени од насекаде низ светот, одлучија да ја споделат содржината од нивните торби. Навистина драстични разлики!

 

бремени

 

Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура