X
 19.02.2016 Забава

Најдобриот трик за правење Нутела топло чоколадо

Нутела е едно од најомилените јадења на луѓето насекаде низ светот. Меѓутоа, постои еден голем проблем кога станува збор за овој превкусен крем - теглата.

 

nutela


Поади теглата е тешко да се изеде она што останало на нејзиното дно. Дури и ако се одлучите тоа да го направите со прст, сепак нема да успеете. Одлучни дека постои подобар начин, некои луѓе измислија брилијантен начин како да го изедете и последното делче од овој превкусен крем. Едноставно, додајте малку топло млеко, истресете ја теглата и имате Нутела топло чоколадо.

 

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Забава