X
 20.02.2016 Живот

Доказ дека секоја жена наликува на својата мајка

„Daily Mail“ ги искомбинира лицата на 5 парови на мајки и ќерки и докажа дека секоја ќерка колку повеќе старее, толку повеќе личи на својата мајка.

 

мајка

 

Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот