X
 25.08.2015 Култура

Како изгледал Дубаи пред 1966 година?

Стари црно-бели фотографии од Дубаи од 1950-тите и 1960-тите кои совршено ви го прикажуваат овој град во едно сосема поинакво издание.

 

стари фотографии

 

Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура