X
 21.02.2016 Култура

Казино, водопад, базени - Што има во најскапата куќа во светот?

Самиот чин на купување или градење куќа во Велика Британија е скап, но замислете го ова - најскапата куќа во светот се гради токму таму.


Овој нов дом ќе чини неверојатни 500 милиони долари, а ќе биде завршен во 2017 година.

Куќата ќе биде поголема од Белата куќа, а ќе има 5 базени за пливање, казино, спална соба од 5.000 квадратни метри, водопад, ноќен клуб, кино, гаража за 30 автомобили, аквариуми во ѕидовите и сала за куглање.

Куќата е дело на Нил Најами и Пол Меклин, и сè уште го чека среќниот сопственик.Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура