X
 14.03.2016 Наука

Детален постер кој ја раскажува приказната за нашето вселенско истражување

Pop chart Lab“ создаден неверојатно детален постер за секоја мисија за истражување во вселената. Постерот е „The chart of cosmic exploration“ и ги следи чекорите на вселенските летала испратени за испитување на вселената.

 

вселена

 

Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Наука