X
 20.03.2016 Технологија

Откријте кој ја одбил вашата понуда за пријателство на Фејсбук

Добивањето пријателство на Фејсбук истовремено може да биде забавно и лошо искуство, но сега постои опција да видете кој ја одбил вашата покана за пријателство на оваа социјална мрежа.

 

fb


Ова е едноставен начин да ги видите сите луѓе во историјата на Фејсбук кои одлучиле дека не сакаат да бидете пријатели онлајн (а веројатно и во живо).

Потребни се помалку од 60 секунди за да го направите тоа, а се чини дека постојат многу луѓе кои се навистина заинтригирани за тоа кој ја одбил нивната понуда за пријателство. За да го направите тоа следете ги овие чекори:

1. отворете го Facebook (во пребарувач, а не апликацијата)
2. Кликнете на прозорчето за прифаќање/одбивање пријатели
3. изберете view all во менито
4. кликнете на „view sent requests“
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Технологија