X
 21.03.2016 Здравје

"Здрави" навики во исхраната кои всушност се митови

Дали навистина треба да го избегнувате глутенот, јаглехидратите, десертите и да се подложувате на детоксикација еднаш месечно?

 

детоксикација

 


Одговорот на ова прашање може да ве изненади. Некои митови и полувистини нема да ви наштетат, но други може да предизвикаат сериозна штета. Зголемување на телесната тежина, стрес и повреди се само некои од можните последици.

Супермаркетите нудат еден тон избори, но кои од нив се навистина здрави? Заборавете на она што е популарно денес и откријте кои „здрави“ навики во исхраната всушност се митови и можат да ви наштетат. 

 

Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Здравје