X
 24.03.2015 Здравје

Токсична храна која постојано се јаде

Низ целиот свет, луѓето ги претворија токсичните растенија и животни во храна која човек постојано ја јади преку внимателна подготовка. Но, дали сте знаеле која храна е најтоксична доколку се јаде без претходна подготовка?

 

Подготвил: Тамара Мисирлиевски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Здравје