X
 23.03.2016 Живот

Се бара практикант за пиење пиво

Постои практиканство за сите оние кои сакаат пиво. „World of beer“, франшиза на пабови, на тројца среќници им нуди можност да патуваат низ светот и да пијат пиво. Позицијата се нарекува „практикант за пиење“.

 

пиво


Трите практиканти ќе треба да пишуваат блог на социјалните медиуми, да патуваат во пиварници и на фестивали на пива насекаде низ светот и да создаваат видеа за пивото. Во основа, се` се сведува на пиво и социјални медиуми.

Успешните кандидати треба да бидат отворени, пријателски расположени, желни за споделување и секако, обожаватели на пиво.

Но, за разлика од повеќето практикантства, ова е платено. Пабот ви нуди 12.000 долари плус патни трошоци и трошоци за сместување. Единствено што кандидати треба да го исполнуваат е да имаат 21 година.

Сите заинтересирани можат да пополнат барање и да достават едно-минутно видео или пак да присуствуваат на интервју во живо

 


Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот