X
 06.04.2016 Наука

Детално објаснување за тоа што се случува кога човек ќе умре

Дури и најголемите верници понекогаш се запрашуваат што се случува со човекот откако ќе почине. Колку добро знаете за биолошкиот процес што се случува во секундите, часовите и деновите после „згаснувањето“ на вашиот живот? „ASAP Science“ создадоа неверојатно видео со кое детално покажуваат што се случува кога човек ќе умре.

 

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Наука