X
 23.07.2017 Технологија

Човекот со камера во неговото око

Роб Спенс е режисер кој е слеп на едното око. Пред девет години, тој ставил малечка камера во неговото око, а денес ја користи за снимање на документарен филм за киборзите.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Технологија